Kalendarium – kronika parafii #2021

<kronika, lata>
2010,2011,2012, 2013,2014, 2015,2016,2017,2018, 2019, 2020, 2021,


Kalendarium – #2021

5.01.2021 r. – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie – „(…) «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.” Mt 9,12/ „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.”  Mt 11,28 / Z inicjatywy Księdza Proboszcza od 11 lutego 2020 rokuw naszym kościele spotykamy się – raz w miesiącu – z Panem Jezusem na Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie. Przyjdź, poświęć dłuższą chwilę na spotkanie z Panem, nie będziesz żałował. Będziesz wracał. Tylko Chrystus  nadaje sens naszemu życiu.

6.01.2021 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego – W Uroczystość Trzech Króli ognisko misyjne naszej parafii przygotowało oprawę Mszy Świętej. Ksiądz Proboszcz poświęcił kadzidło i kredę i zachęcił wiernych aby na drzwiach swoich domów i mieszkań umieścili wpis: C+M +B; Proboszcz objaśnił znaczenie tego zapisu. Tegoroczna Uroczystość Objawienia Pańskiego nie została poprzedzona orszakiem, nie było również pieczenia kiełbasek przy ognisku – powodem jest Covid-19.

9.01.2021 r. – Misyjny Dzień Dziecka – W bieżącym roku Misyjny Dzień Dziecka– z powodu epidemii Covid-19 – odbywał się online. To pierwsze – w takiej formie- spotkanie kolędników misyjnych. Każdego roku nasze ognisko misyjne wraz z Księdzem Proboszczem uczestniczyło w Misyjnych Dniach Dziecka. Cieszymy się, że pomimo epidemii spotkanie odbyło się. Dużo radości sprawił nam fakt, że mogliśmy na chwilę gościć uczestników Misyjnego Dnia Dziecka w naszym kościele parafialnym i zaprezentować naszą scenkę kolędniczą. Dziękujemy Siostrze Barbarze z Archidiecezjalnego Centrum Misyjnego, że pomyślała o naszym ognisku. Państwu Kurkom z Mórki dziękujemy za użyczenie Internetu. Panu Mateuszowi Sobkowiakowi dziękujemy za pomoc przy doprowadzeniu Internetu do budynku kościoła.

Misyjny Dzień Dziecka 9.01.2021

Kolędnicy Misyjni 2020/2021 – Dzieło Kolędnicy Misyjni w bieżącym roku wyglądało inaczej. Ksiądz Proboszcz połączył nasze misyjne kolędowanie dla masajskich dzieci ze spotkaniami duszpasterskimi w kościele. Dziękujemy Proboszczowi za ten pomysł. To był wyjątkowy czas. Kolędując dla masajskich dzieci spotykaliśmy się na Mszy Świętej. Ogromne podziękowania dla parafian, którzy wsparli dzieci masajskie. Zebraliśmy 2135 złotych. Dorośli, Młodzież i Dzieci z naszego ogniska spisali się na medal. Niektórzy wytrwale kolędowali – uczestniczyli we wszystkich spotkaniach duszpasterskich w kościele. To piękne świadectwo trwania w podjętych zobowiązaniach. Szczególne podziękowania dla naszych Mam z misyjnego ogniska – pań Róży i Ewy, które zaangażowały się w scenkę kolędniczą oraz w przygotowywanie oprawy Mszy Świętych. Dziękujemy również panu Marcinowi, który zaangażował się w oprawę muzyczną naszych kolędowych spotkań i dzielnie kolędował z nami.